آموزش ورود به محیط ریکاوری در کنسول PS3

PS3 Update 3.55

آموزش ورود به محیط ریکاوری در کنسول PS3
قابل استفاده برای کنسول های کپی خور و اورجینال

همانطور که میدانید کنسول PS3 دارای محیطی با نام ریکاوری (Recovery) می باشد. با استفاده از محیط ریکاوری کاربران می توانند عملیات های حیاتی و مهمی را بر روی کنسول خود انجام دهند. در واقع محیط ریکاوری همانند محیط بوت می باشد که اگر هیچ فریموری بر روی کنسول قرار نداشته باشد کنسول بطور خودکار از این محیط اجرا می شود. همچنین بعد از تعویض حافظه کنسول نیز باید از این محیط اقدام به راه اندازی مجدد کنسول نمائید. در این آموزش قصد داریم نحوه ورود و استفاده از محیط ریکاوری را برای کاربران سایت کنسولفا مطرح کنیم. با استفاده از این آموزش می توانید گزینه های موجود در این محیط را به خوبی شناخته و عملیات های مرتبط با درخواست خود را در این محیط انجام دهید.

نحوه ورود به محیط ریکاوری

1. کنسول خود را بطور کامل خاموش کرده و چند لحظه صبر کنید.
2. حالا کلید پاور کنسول را آنقدر نگه دارید تا کنسول دوباره خاموش شود.
3. دوباره کلید پاور کنسول را نگه دارید.
4. این بار یک تک صدا و دو صدای پشت سر هم میشنوید. حالا کلید را رها کنید.
5. دسته کنسول را با استفاده از کابل شارژ به کنسول وصل کرده و کلید PS را بزنید.
6. اکنون شما در محیط ریکاوری قرار دارید و میتوانید از گزینه ها استفاده کنید.

گزینه Restart System

این گزینه عملیات خاصی را بر روی کنسول شما انجام نمی دهد و تنها یک بار کنسول را بطور کامل خاموش کرده و دوباره روشن میکند.

گزینه Restore File System

با استفاده از این گزینه می توانید فایل های موجود بر روی سیستم را بازیابی و مرتب کنید. این گزینه هیچ کدام از فایل های موجود بر روی کنسول را حذف و یا دستکاری نمیکند.

گزینه Rebuild Database

با استفاده از این گزینه می توانید پایگاه داده کنسول خود را بازسازی کنید. معمولا بعد از نصب یک کاستوم فریمور و یا فریمور جدید بهتر است از این گزینه برای هماهنگی بهتر فریمور جدید با کنسول یک بار استفاده کنید. دقت کنید که این گزینه نیز فایلی را از روی کنسول شما حذف نمیکند.

گزینه Restore Default Settings

با استفاده از این گزینه تمام تنظیمات و گزینه های کنسول به حالت اولیه خود بازگشته و کنسول مانند روز اول عرضه در کارخانه نشان می دهد.

گزینه Restore PS3 System

این گزینه کنسول را بطور کامل به روز اول عرضه برمیگرداند. بطوری که کنسول کاملا فرمت شده و گزینه ها و تنظیمات نیز به حالت اولیه خود برمیگردند.

گزینه System Update

با استفاده از این گزینه می توانید فریمور و یا کاستوم فریمور جدیدی را بر روی کنسول خود نصب کنید. این گزینه برای زمان هایی که حافظه کنسول خود را تعویض میکنید کاربرد دارد.