امنیت کامل کنسول های کپی خور PS3

PS3 Update 3.55

 • امنیت کامل کنسول های کپی خور PS3

 • آموزش کامل بهمراه نکات مهم و ضروری

 • آموزش و مراحل کامل به مطلب اضافه شد

همانطور که میدانید امنیت برای کنسول های کپی خور نظیر کنسول پلی استیشن 3 بسیار مهم است. کاربران زیادی هستند که با استفاده از این کنسول به محیط های اینترنتی مراجعه میکنند و بازیهای خود را بصورت آنلاین انجام می دهند. عده ای از کاربران نیز در زمینه Trophy فعالیت دارند و با کنسول های کپی خور بازیهای مورد نظر را انجام داده و برای خود تروفی جمع آوری می کنند. اما برخی اوقات اتفاق های ناگواری برای این کاربران رخ میدهد. کاربرانی که در زمینه تروفی فعالیت میکنند، بعد از مدتی اقدام به آنلاین شدن بوسیله اکانت خود میکنند که متوجه میشوند اکانت آن ها مسدود (Ban یا Suspend) شده است. در این حالت هیچ کاری از دست کاربر بر نمی آید و باید به واحد پشتیبانی شرکت سونی ایمیل ارسال کند؛ هر چند این امر نیز تنها برای دلگرمی می باشد. امروز اطلاعات بسیار مهم و ضروری را در زمینه کنسول های کپی خور برای کاربران عزیز وبسایت کنسولفا مطرح میکنیم. با مطالعه دقیق این مقاله در زمینه کنسول های کپی خور (Jailbreak) می توانید محیط کامل و امنی را برای انجام هر گونه عملیات مورد نظر بوسیله کنسول کپی خور PS3 فراهم کنید. در ادامه مطلب با ما همراه باشید …

عملیات های لازم جهت برقرار امنیت کنسول

جهت اینکه بتوانید با خیال راحت به انجام بازیهای خود بصورت آنلاین با یک کنسول کپی خور PS3 بپردازید، باید تمام نکات امنیتی را که در این آموزش ذکر می شوند رعایت کنید. لازم به ذکر است که برخی از این نکات دائمی و برخی دیگر موقتی هستند. نکات موقتی را باید بعد از هر بار روشن کردن کنسول خود انجام داده و نکات دائمی را تنها یکبار بعد از نصب هر فریمور انجام دهید.

بخش اول؛ یک کاستوم فریمور مطمئن

مسلماً اولین پایه و اساس امنیت یک کنسول در محیط های اینترنتی و حتی بازیهای سنگین، استفاده از یک کاستوم فریمور مطمئن می باشد. کاستوم فریمور های بسیاری برای نصب بر روی کنسول PS3 منتشر شده اند که متاسفانه برخی از آن ها مشکلاتی را برای کنسول ها (به خصوص مدل های FAT) به همراه می آورند. کاستوم فریمور های مطمئن در نسخه های 4.70 نیز زیاد نیستند. اگر به کاستوم فریمور های کبرا علاقه دارید، کاستوم فریمور Habib و اگر به کاستوم فریمور های استاندارد علاقه دارید، باز هم کاستوم فریمور Habib بهترین گزینه حال حاضر است. کاستوم فریمور های دیگری مانند Rebug و DARKNET نیز منتشر شده اند اما امنیت کاستوم فریمور های Habib را دارا نیستند.

بخش دوم؛ قطع کردن اتصال اینترنت

همیشه به یاد داشته باشید تا زمانی که نکات امنیتی را بطور کامل رعایت نکردید، دسترسی اینترنت را بطور کامل بر روی کنسول قطع کنید. برخی کاربران فکر می کنند با Sign-out کردن کنسول دسترسی به طور کامل قطع شده است اما اینطور نیست؛ باید با مراجعه به نوار Settings و سپس گزینه Network Settings حالت Network Connection را بر روی گزینه Disable قرار دهید. سپس بعد از اینکه نکات امنیتی را بطور کامل رعایت کردید دوباره آن را Enable کنید.

بخش سوم؛ استفاده از برنامه SEN Enabler

برنامه SEN Enabler یکی از بهینه ترین برنامه ها برای کنسول های کپی خور PS3 می باشد. با استفاده از این برنامه می توانید عملیات های چشمگیری را در زمینه امنیت و بهینه سازی کنسول خود در محیط های اینترنتی و خارج از آن انجام دهید. وبسایت کنسولفا توصیه میکند برای امنیت بالاتر از این برنامه بر روی کنسول خود استفاده کنید. این برنامه را می توانید از وبسایت دانلود و بر روی کنسول خود نصب کنید. پس از این که برنامه را نصب کردید، ادامه مقاله را مطالعه کنید.

بخش چهارم؛ اِعمال نکات امنیتی بر روی کنسول

همیشه قبل از این که کنسول خود را خاموش کنید، گزینه Network Connection را غیرفعال کنید. بعد از این که دوباره کنسول خود را روشن میکنید، باید مراحل زیر را طی کنید.

 1. بازی خود را بارگذاری کنید.
 2. وارد SEN Enabler شوید.
 3. گزینه Delete History Files را انتخاب کنید.
 4. گزینه Hide Info و سپس OFW Mode را انتخاب کنید.
 5. از برنامه خارج شوید.
 6. گزینه Network Connection را فعال کنید.
 7. اکانت خود را آنلاین کرده و وارد بازی شوید.
 8. از بازی خود بصورت آنلاین لذت ببرید!

بخش پنجم؛ محدود سازی بررسی های سونی

برای این شرکت سونی نتواند کنسول شما را بطور دقیق بررسی کند، آدرس های زیر را بر روی مودم خود قرار داده و آن ها را مسدود کنید.

 1. https://es.np.adproxy.ndmdhs.com:443
 2. https://nsx.sec.np.dl.playstation.net:443
 3. http://xmb-e.dl.playstation.net

آدرس سوم که مشاهده میکنید، تمام عملیات های شما در گزینه های اصلی کنسول را بررسی میکند. اما با این مسدود سازی دست سونی از این بررسی ها کوتاه میگردد.

بخش ششم؛ سخنان آخر از کنسولفا

وبسایت کنسولفا تمام اطلاعات بالا را برای راهنمایی کاربران گرامی وبسایت مطرح نموده است. تمام نکات در طی یک سال بطور کامل بررسی شده اند و عوارضی را بر روی کنسول به همراه نداشته اند. این آموزش نیز برای اولین بار بطور واضح در سایت های پارسی زبان درج گردیده است لذا هرگونه کپی برداری از روی این مباحث و سایر آن ها ممنوع بوده و پیگرد جدی به دنبال خواهد داشت.